مصاحبه من با برادر زاده آیت الله علم الهدی (امام جمعه مشهد)

با توجه به شایعات اخیر از قول آیت الله علم الهدی ، امام جمعه بزرگوار مشهد در خصوص آب و هوای خوزستان ، سید علی شیبت الحمدی فعال فضای مجازی خرمشهری ، مصاحبه ای را با برادرزاده ایشان در این خصوص ترتیب داد.

متن مصاحبه را در زیر میخوانید:

اخیراً اخباری شنیده شده مبنی بر اینکه آقای علم الهدی ، امام جمعه بزرگوار مشهد در خصوص اتفاقات اخیر آب و هوای استان خوزستان و در پی اعتراضات خوزستان ، سخن از این گفته اند که این وضعیت بر اثر گناهان مردم خوزستان است ، آیا شما این موضوع را تایید میکنید؟
در سایت شخصی ایشان تکذیبیه ای برای این خبر گذاشتند و گفتند کذب محض است
نظر شما درمورد وضعیت آب و هوای خوزستان در روز های اخیر چیست؟
بنده وقتی عکس های راهپیمایی ۲۲ بهمن را در استان خوزستان دیدم شگفت زده شدم که چطور در اب و هوای اورژانسی مردم باز هم به دشمنان نظام اعلام کردند که هنوز در بیعت امام و شهدا هستند و تا اخر مثل اول ایستاده اند.ام در مورد بحث ریزگرد ها ،در مورد اب و هوای خوزستان و مسأله ریزگردها چند سال است که مردم مبتلا هستند و متاسفانه مسئولان بعد از هر گرد و غبار میزگردهایی میگذارند و بعد هیچ اقدامی نمیشود تا گرد و غبارو ریزگرد بعدی دوباره میزگردها و نشست های بی نتیجه...
خب به نظر شما چاره چیست؟آیا وقت آن نرسیده که مسئولین به خود بیایند؟
از وقت آن هم گذشته که مسئولین به خود بیایند
وقتی مردم خوزستان برای راهپیمایی در آن گرد و خاک با زن و بچه بیرون می ایند و مسئول مملکت حاضر نیست در آن مدت پایش را در استان خوزستان بگذارد و بعد از دو هفته می آید که مشکلات محیط زیستی را بررسی کند آیا به نظر شما مردم امید به بهبود اوضاع محیط زیستی دارند؟!
خب به نظر شما مردم باید چه کنند؟به مسئول مربوطه دسترسی ندارند که از او جواب بخواهند ، از طرفی نمایندگان استان هم فقط بلدند ماسک بر دهان زده و در مجلس داد و بیداد راه بیاندازند!
در مورد حل شدن مسأله ریزگردها با هوچی گری نمیتوان کاری از پیش برد و بهترین کار اینست که نهاد های مردمی به دنبال متخصصین محیط زیست باشند ، متخصصینی در داخل خود استان که به اوضاع منطقه آگاه ترند و نشست هایی داشته باشند و از طریق ائمه جمعه با مقام معظم رهبری که نشان دادند نسبت به اوضاع آب و هوای خوزستان حساس هستند نتایج را در میان بگذارند و إلا علی الظاهر آبی از مسئولین دولتی گرم نمیشود
فرمایشات شما کاملاً درست است ولی مسئله اصلی این است که جوانان و متخصصین بومی نمیدانند باید به کجا مراجعه کنند ، درواقع هیچ محلی برای مراجعه کردن آن ها (بجز دفتر امام جمعه) وجود ندارد.نظر شما در این باره چیست؟
در اینکه فاصله وجود دارد بین مردم و مسئولین شکی نیست ولی بالاخره دفاتر ائمه جمعه هم ان شاالله میتواند مشگل گشا باشد
ولی متأسفانه در شهر ما مسئولین اجازه نمیدهند امام جمعه دلسوز راحت کارشان را انجام دهند. ما باید در این شرایط چه کنیم؟
به نظرم اگر نامه ای از جانب مردم نوشته شود و از طریق امام جمعه محترم به دفتر رهبری فرستاده شود یا اینکه یک حرکت مردمی از سوی فعالین فضای مجازی شهر نسبت به سایت مقام معظم رهبری بشود به اینصورت که حداقل پانصد نفر پیام واحدی را به این سایت بفرستند قطعا به گوش ایشان خواهد رسید و ترتیب اثر خواهند داد
ان شاءالله. ممنون از اینکه وقتتان را به بنده دادید.
خواهش میکنم.موفق باشید

/ 0 نظر / 43 بازدید